BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövő hétfőtől lehet Molt jegyezni

Jövő héttől készíthetik pénzüket a Molt jegyezni szándékozó hazai befektetők. A decemberben meghiúsult eladáshoz képest annyi a különbség, hogy az ár magasabb, a teljes mennyiség kevesebb és kisebb a kedvezmény.

2004. február 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Március 1-től indul a nagy hirtelenséggel lebonyolított nemzetközi értékesítést szinte mostohagyermekként követő hazai Mol-részvényeladás, mint az a lapunk tegnapi számában közzétett nyilvános ajánlatból kiderül. Az ÁPV Rt. a korábban a nyilvánossággal közölt információknak megfelelően viszonylag rövid, ötnapos időszak alatt kívánja eladni a már eredetileg tavaly decemberben is kínált 492 ezer darabos mennyiséget. Sőt ezen még rövidíthet is, mivel már március 3-án lezárhatja a jegyzést, amennyiben az összes részvényre érkezik igénylés.
A hazai befektetők a korábban meghiúsult jegyzéshez szinte mindenben hasonló módon jegyezhetnek, ugyanazokban a bankfiókokban (a vezető szervező Raiffeisen, a CIB, az Inter-Európa és a takarékszövetkezetek fiókjaiban) gyorsított vagy normál jegyzéssel, illetve az e-brókernél az interneten is.
A jegyzésben részt vehetnek a hazai magánszemélyek - akiknek a kedvezményes (maximum 200 darabig) és a készpénzes (maximum 1500 darabig) jegyzési lehetőség is nyitva áll -, illetve az intézményi befektetőnek nem minősülő hazai gazdálkodó szervezetek, akik csak készpénzes formában jegyezhetnek.
A részvényvásárláshoz nyújtott kedvezmény a korábbi értékesítési kísérlettel szemben kisebb lett. A kedvezmény a korábbi hitel és 500 forint árkedvezménnyel szemben csupán hitelre szűkült, a 6500 forintos vételárból csak 2500 forintot kell megfizetni 200 darab erejéig a hazai magánszemély jegyzőknek. A fennmaradó 4000 forintot október 1-ig bármikor lehet fizetni, ami a jelenlegi kamatszintek mellett legalább 250-300 forint árelőnyt biztosít a készpénzes vásárlással szemben. Más kérdés persze, hogy egy-egy befektetőnek végül is hány részvény jut majd a jegyzésből, hiszen a 200 darab önmagában sem mondható soknak, különösen mivel a mostani értékesítésnél a 492 ezer darabos mennyiség is rögzített, növelésére nincs lehetőség (decemberben még majd négyszeresére lett volna növelhető ez a csomag).

Almás Andor
Almás Andor
Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet