Gyenge kezdés után délután valamelyest magára talált a Budapesti Értéktőzsde részvénypiaca. A napon belüli erősödés azonban csak arra volt elég, hogy a BUX 12 pontos emelkedéssel zárja a napot. Az index délelőtt 9880 pont körül ingadozott, délután pedig a 9900 és 9930 pont közötti sávban mozgott. A decemberi BUX elszámolóára változatlanul 10 825 pont. A részvényforgalom közepes volt, 6,8 milliárd forintot tett ki.
A vezető részvények vegyesen mozogtak. A legnagyobb, csaknem hárommilliárdos forgalmú Mol a nap végén már nem tudta tartani a 6600-as szintet és egy százalékkal süllyedve 6590 forinton zárt. Jól szerepelt viszont a Richter, a gyógyszergyár részvényeinek árfolyama élénkülő forgalom mellett 2,5 százalékkal emelkedett. Alig változott az OTP árfolyama, s a Matáv félszázalékos gyengülése sem nevezhető jelentősnek. A Richter jó szereplésével szemben visszaesett az Egis, árfolyama 2,5 százalékkal, 10 155 forintra süllyedt, pedig a 120 forintos osztalékszelvény holnapig még rajta van a papíron.
A középmezőnyben az Antenna tündöklése keltett feltűnést. A privatizáció előtt álló társaság papírja csaknem négy százalékkal, 2300 forintra emelkedett a szokásosnál nagyobb, ötvenmilliós forgalom mellett. Nyitás után folytatta hétfői zuhanását a Fotex, napközben azonban fordult a trend, és a 147-es mélypont után zárásra 155 forintra erősödött a papír. Jól szerepelt a Synergon, a nap végén már 412 forintot is adtak érte, 3 százalékkal többet, mit hétfőn. Az FHB nagy forgalom mellett megközelítette az ötezer forintos szintet, majd végül az egyszázalékos erősödést jelentő 4950 forinton zárt.
