Az első, kifejezetten a lakosságnak szánt jelzáloglevél nagy sikere nyomán az OTP-csoport nem késlekedett a következő konstrukció meghirdetésével, de csökkentette annak kamatát (talán azért, mert feltehetőleg így is lesz rá bőven kereslet a relatíve alacsony kamatokhoz szokott OTP-ügyfelek körében). Az első papír évi 11,25 százalékos kamatával szemben a második, 2005/II. jelű jelzáloglevél már csak 11,1 százalékot fizet majd. Megszüntették azt is, hogy - a Kamatozó Kincstárjegy nevű állampapírhoz hasonlóan - a kéthetes jegyzési időszakból az első héten 99,9 százalékos diszkont árfolyamon adják a papírt, most mindkét héten 100 százalékot kell érte fizetni. Maradt viszont az a paraméter, amely szerint a kamatozás már a jegyzési időszak utolsó napján elkezdődik, igaz, a lejárat viszont hétvégére esik.
A jegyzési időszak március 1-jétől 12-én délig tart majd. Az előző papírhoz hasonlóan most sem szabtak meg maximális eladási mennyiséget, csak egy mindössze 100 millió forintos minimumot (az első papírból több mint 15 milliárdnyi kelt el), de kikötötték, hogy a bank utólag plafont állíthat fel. Ekkor a jegyzők között a kártyaleosztás szabályai szerint osztják el a papírokat, ami az intézményi befektetők esetleges nagy összegű jegyzései ellen nyújt védelmet. Ennek, mivel a jelzáloglevél kamatát előre fixálták, elsősorban hirtelen és drasztikus kamatcsökkenés esetén van jelentősége. Ugyanígy a hirtelen piaci változások esetén lehet jelentősége annak is, hogy három nap után a jegyzés lezárható.
A forgalmazó OTP Bank internetes oldalának ígérete szerint ezentúl minden hónap első két hetében lesznek lakossági jelzáloglevél-jegyzések. Az egy befektető által jegyezhető összeg minimum 100 ezer forint, a papírok másodlagos forgalmát a tőzsdei bevezetés biztosítja.
