BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét itt a Diákhitel-kötvény

2004. február 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szeptember végi indulással együtt már negyedszer rendez kötvényaukciót a Diákhitel Központ Rt., eddig mindegyik alkalommal szerepelt a kínálatban a DK2006/01 elnevezésű, fix évi 8 százalékos kamatozású kötvény. Most is ezt kínálják, legfeljebb 10 milliárd forintnyi összértékben, a szokásos aukciós formában, március 2-án. A kibocsátó a maximumon felül adott esetben legfeljebb 34 százalékos túljegyzést fogadhat el.
A Diákhitel-kötvények utoljára december közepén, a nagy november végi-december eleji kamatemelkedést követően szerepeltek aukción, akkor a nehéz tőkepiaci körülmények ellenére mintegy háromszoros volt a túljegyzés, és évi 11,73 százalékos átlaghozam alakult ki. Mivel a pár éves kötvények hozamai azóta sem csökkentek számottevő mértékben, sőt, az egy-három év közötti futamidők esetében még emelkedtek is 0,4-0,5 százalékponttal, valószínűsíthető, hogy a jövő keddi aukción még magasabb lesz a hozam. (A papírok kockázata az állami garancia miatt az állampapírokéval szinte megegyezik, likviditásuk azonban alacsonyabb.)
A Diákhitel Központ Rt. közzétette, hogy megszüntette forgalmazási szerződését a K&H Bankkal, a CA-IB helyét pedig anyabankja, a HVB Bank vette át.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet