BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végre 260 forint alatt az euró

2004. február 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kedvezően fogadta a bankközi devizapiac az MNB inflációs jelentését. Az euró napközben 261-262 forint között forgott, majd késő délután, a jelentés nyilvánosságra hozatala után 260 forint alá is lesüllyedt, amire hosszú hónapok óta nem volt példa. Ez közel kétforintos gyengülést jelent a péntek délutáni állapothoz képest. A dollár 206,50-207 forint körül járt, majdnem ugyanott, mint az elmúlt hét végén.
Az állampapírpiac viszont még nem mutatott optimizmust. A hozamok a kora délután számolt másodpiaci referenciahozamok tanúsága szerint a legtöbb futamidőre kismértékben, 1-5 bázisponttal nőttek, csupán a hat hónaposnál volt egy szerény, három bázispontos csökkenés. Az MNB-jelentés közzététele után viszont a hírek szerint nemhogy optimista nem lett a piac, de inkább eladási nyomás és hozamemelkedés bontakozott ki, különösen a közepes, pár éves futamidejű kötvények piacán. A piaci szereplők ugyanis az MNB-jelentésből azt olvashatták ki, hogy jó ideig nem várható kamatcsökkentés (akkor pedig jobban megéri magasabb hozammal rövidebb futamidejű papírokat vásárolni, mint hosszúakat).
A bankközi forintpiacon az overnight kamat évi 12-ről 12,50-12,80 százalékra nőtt. A hosszabb lejáratokon a BUBOR bankközi kamatlábindex tanúsága szerint kisebb mértékű volt az emelkedés, bár ezek szintén délelőtti adatok; délután információink szerint ott is nagyobb volt a drágulás.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet