A lengyel kormány és a PKN Orlen is újraértékeli a Mol-fúzióval kapcsolatos terveket, mivel újabb érdeklődők jelentkeztek a 28 százalékos részvénycsomagra - idézte a Reuters a lengyel kincstárügyi miniszter, Zbigniew Kaniewski szavait.
„A PKN a következő hónapban dönt arról, hogy támogatja-e a hosszú távú együttműködést a magyar olajtársasággal és pontosan milyen formában” - közölte a miniszter azt követően, hogy néhány napja a PKN megbízott vezérigazgatója ígéretet tett: a konkrét tervezet elkészül április végéig.
A lengyel kormány a jövő hónapban dönti el, támogatja-e a régóta tervezett egyesülést a Mol Rt.-vel. A két cég novemberben írt alá szándéknyilatkozatot az együttműködésről, illetve az egyesülésről.
A nyilatkozatból nem lehet egyértelműen kideríteni, hogy a lengyel hozzáállás a Mol által régóta kedvezően megítélt frigy tekintetében újabb fordulatot vett-e vagy a mostani bejelentés csupán egy alku nyitánya.
