BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

OTP: márciusban újra lakossági jelzáloglevél

2004. február 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várhatóan március elejétől ismét kínál a magánbefektetőknek jelzálogleveleket az OTP Jelzálogbank Rt. - közölte lapunkkal az OTP Bank. A piac legújabb kori történetében az első ilyen, kifejezetten a lakosságnak szóló, kéthetes akció február 13-án zárult, bőven a várakozásokat meghaladó eredménnyel: több mint 7000 befektető 15,106 milliárd forintért vásárolt a papírokból. A korábbi nyilatkozatok szerint havonta rendezne a bankcsoport hasonló lakossági kibocsátásokat. Emellett intézményeknek is szerveznek aukciókat, mint e hét hétfőn (NAPI Gazdaság, 2004. február 18., 11. oldal). Az egyéves futamidejű, 11,25 százalékos kamatozású lakossági papírok tőzsdei bevezetését már kérelmezték.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet