BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiegyensúlyozott volt a kötvények iránti kereslet

2004. február 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az átlagostól talán kissé elmaradt a túljegyzés a tegnapi államkötvény-aukciókon, ám az árakra nem lehetett panasz, a hozamok nagyjából az előző napi másodpiaci szint közelében voltak. A 2009/C jelzésű, bő ötéves kötvénynél 35 milliárd forintnyi papírra érkezett 67 milliárdos jegyzés, a 9,92 százalékos átlaghozam csak három bázisponttal haladta meg az előző napi referenciahozamot. A 2014/C nevű 10 éves papírnál 25 milliárdos pakettre jött be 36 milliárdnyi igény, a 8,76 százalékos átlaghozam is csak két bázisponttal múlta felül a szerdai szintet. A másodlagos állampapírpiacon egyébként minimális volt a referenciahozamok változása, szinte csak hibahatáron belül, 1-3 bázisponttal tértek el a mutatók az előző napitól, ráadásul különböző irányokba.
A forint folytatta lassú erősödését. Az euró valahol az előző napi szintek, 262,50-263 forint között kezdte a napot, azután a Bloomberg rendszere szerint folyamatosan erősödött, délután öt körül már csak 261,50 körül járt. A dollár itthon is erősödött, bő két forinttal, 206-206,50 forintig. A forinterősödésre egyébként a héten bőven volt ok, a jegybank hét eleji bejelentésétől kezdve - amely szerint a jövőben a piacon fog eladni hozzá befolyó eurót - a Mol-részvények eladásán keresztül a külföldiek kötvényvásárlásaiig. Tény, hogy az ÁKK legutóbbi adatai szerint a külföldiek kezében levő állampapírok állománya nemrég rekordot döntött és azóta csak kismértékben csökkent.
A bankközi forintpiacon az overnight kamatok 20-25 bázisponttal évi 12 százalékra csökkentek. A hosszabb lejáratokon a BUBOR éretékeiből ítélve csak szerény, 5-10 bázispontos csökkenés volt megfigyelhető.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet