Szinte az egész évi tervét teljesítette két hét alatt az OTP-csoport az új, lakossági jelzáloglevelek eladásában. Bár a papírok bemutatkozó sajtótájékoztatóján január végén még az egész évre vártak 15-20 milliárd forintnyi eladást, mindjárt az első kéthetes jegyzés során, február 13-áig 15,106 milliárd forintnyit sikerült belőlük értékesíteni. (Minden jegyzést elfogadtak.) Az évi 11,25 százalékos kamatozású papír a banki kamatokra és a lakossági állampapírokra ráígért, a nagybani állampapírpiac és jelzáloglevél-piac hozamaitól azonban lényegesen elmaradt (NAPI Gazdaság, 2004. január 29., 11. oldal).
Az OTP Jelzálogbank Rt. eddigi második intézményi befektetőknek szóló, széles körű jelzáloglevél-aukciója is sikeres volt. Amint a pénzintézetnél megtudtuk, a 2014/I. jelzésű, tízéves papírokra hétfőn 10,215 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, ebből 7,4 milliárdnyit fogadtak el. Az aukciós átlaghozam évi 9,64 százalék lett, összehasonlításképpen, a hétfői tízéves állampapír-piaci referenciahozam 8,55 százalék volt.
A három forgalmazó között (OTP, MKB, Deutsche Bank) a jegyzések értéke kiegyensúlyozottan oszlott meg, az OTP-csoport jegyzése így nem lehetett meghatározó súlyú. Külföldiek is egészen biztosan vásároltak, de erről még pontos statisztika nem készült - mondták el. Hasonló intézményi kibocsátásokat a tervek szerint továbbra is kéthetente-havonta rendeznének.
