BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ígéretéhez híven nagy mínusz a NABI-nál

2004. február 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NABI Rt. már a múlt héten közleményben figyelmeztette a piacot, hogy éves vesztesége jócskán felülmúlja majd az elemzők által várt átlagosan 12,3 millió dolláros adatot. Nos ez sikerült, a negyedik negyedéves rossz teljesítménynek, korábban nem sejtett céltartalék-képzéseknek és leírásoknak köszönhetően a buszgyártó cég vesztesége december végéig elérte az adó előtt 21,65, adózás után 16,5 millió dollárt. Az utolsó negyedévben összesen 331 darab autóbuszt szállított ki a társaság, ezzel 2003-ban összesen 1149-re nőtt a kiszállított buszok száma, ami visszaesés az egy évvel korábbi 1379 darabhoz képest. Az utolsó negyedévben 9,7 millió dollárral, 22,68 millióra duzzadt a csoport üzemi vesztesége. A nagy mínuszhoz az utolsó három hónapban a közvetlen költségek elszaladása járult hozzá. Ezek egyrészt bizonyos befejezetlen termelésben lévő buszokkal kapcsoltban felmerült költségekre képzett céltartalékok, előző években eladott buszokkal kapcsolatban felmerült garanciális javításra képzett extracéltartalékok s a 40 láb hosszú kompozit jármű gyártóeszközére (öntőminta) elszámolt értékvesztés miatt lettek hatalmasak. A csoport mutatói közül jó néhány nem felel meg egyes a hitelező bankok által támasztott korábbi követelményeknek, így a NABI jelenleg újratárgyalja hiteleit (addig is a hosszú hiteleket éven belül törlesztendőkként mutatják ki). A jelentés szerint egyébként a csoport megegyezett a bankokkal, amelyek koordinálják a hazai hitelezői konzorciummal folytatott tárgyalásokat, s ennek eredményeként hamarosan megállapodás jöhet létre.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet