A korábbi napokhoz képest alaposan visszaesett a részvényforgalom a tőzsdén, a csütörtöki 17 milliárd forint után pénteken csak 7,4 milliárd forintra rúgott. A BUX index 26 pontos, egyharmad százalékos emelkedést mutatott, ami mögött a vezető papírok egy részének szerény emelkedése, más részének stagnálása áll.
A nyertesek közé tartozik a Mol, amely a gyorsjelentése megjelenésének napján először esni kezdett, és a csütörtöki áránál 20 forinttal alacsonyabban, 6840 forinton is megfordult. Ez azonban nem tartott sokáig, a papír hamar megindult fölfelé, és a délutánt már stabilan 6890 forint körül töltötte, ez lett a záróára is.
A Richtert adunk, Egist veszünk szlogen túlhaladottnak látszik, legalábbis pénteken a nagyobbik gyógyszergyár részvényei közel egy százalékkal emelkedtek. Záróáruk 24 000 forint volt, ráadásul úgy, hogy majdnem egész nap ennél 1-2 százassal magasabban forogtak. Az Egis is tovább tudott emelkedni, 10 100 forinton vonult le a színről, ami pont százforintos drágulás.
A két másik nagy papír, az OTP és a Matáv hajszálpontosan ugyanott fejezte be a napot, mint csütörtökön. Az OTP-részvényesek a nap elején megijedhettek a gyorsjelentéstől, mert a részvény ára 2870 forint környékére esett, de - a Molhoz hasonlóan - már dél előtt emelkedésnek indult, és a nap végére felküzdötte magát az előző napi szintre. A Matáv ellentétes pályát járt be, majdnem végig az előző napi ára fölött forgott néhány forinttal, és csak a zárás előtt esett le.
A kisebb és közepes papírok körében feltűnő a Linamar 8 és a NABI 4 százalékos esése, de a Rába sem remekelt, hogy a gépiparnál maradjunk. A gyorsjelentését közzétevő econet is a vesztesek táborát gyarapította, az áramszolgáltatók viszont pozitív szaldóval zárhatták a napot.
