Szokatlanul nagy forgalmat és igen élénk kereskedést köszönhet a Budapesti Értéktőzsde a gyorsjelentéseknek. A BÉT indexe csütörtökön még távolabb került a bűvös tízezres határtól, a mutató félszázalékos veszteséggel, 9861,18 ponton zárt. A forgalom megugrott, közel 17 milliárd forint értékben jöttek össze kötések.
A meghatározó esemény kétségkívül az Egis gyorsjelentésének megjelenése volt. Ez újabb lendületet adott a Richter-eladásoknak és az Egis-vásárlásoknak, ami miatt a két papír, különösen a Richter piacán a szokott részvénymennyiség többszöröse cserélt gazdát. Az Egist ez egyben a nap egyik nyertesévé is tette közel 3,4 százalékos emelkedéssel, amivel a zárásra elérte, sőt előtte időlegesen valamivel meg is haladta a rég nem látott 10 ezer forintos határt. A Richter viszont a 24 ezer forintos szintet sem tudta megtartani, és végül 23 790 forinton zárta a kereskedést. A legnagyobb magyar gyógyszergyár részvényeit a gyorsjelentés megjelenése óta folyamatosan adják el a befektetők, tegnap már 7 milliárd forint értékben, ami a részvénytől átlagosan jó napokon megszokott 1 milliárdos forgalommal összevetve igen élénk érdeklődésre vall.
A Mol hárommilliárdos forgalom mellett minimális mértékben visszaesett az előző napok szinte folyamatos emelkedése után. A gyorsjelentését ma közzétevő olajcég kereskedése ugyanakkor izgalmas pillanatokat is okozott, a nap elején ugyanis viszonylag nagyarányú esést indukált egy intenzív eladási hullám, amit a nap derekára gyors korrekció követett.
A kisebb társaságok piacán a jó gyorsjelentést közlő FHB piacon volt megfigyelhető stabil kereslet. A jó eredmények beigazolódása a jelzálogbank részvényeinek árfolyamát az előző hetek áremelkedése ellenére tovább tudta emelni a 4700 forintos szint fölé.
