BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A NABI a hét nyertese

2004. február 8. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rövid életű volt a BUX csütörtöki szárnyalása, a pénteki napon újra a 10 ezer pontos határ közelében zárt a kereskedés, alig több mint 5 ponttal a lélektani határ felett. A forgalom közepes volt, alig haladta meg a 4,92 milliárd forintot, a BUX viszonylag szűk sávban ingadozott.
A főszerep továbbra is az OTP-é maradt, a bankpapír 2895 és 2959 forint között mozgott, tehát mindvégig az előző napi záróár szintje alatt maradt, és végül 2910 forinton zárt. Ez közel 2 százalékos csökkenést jelentett. Forgalma megközelítette a 2,5 milliárd forintot, amivel egymaga közel felét adta a parkett teljes forgalmának.
A többi blue chip közül a Richter árfolyama csökkent valamelyest, miközben az Egisé kismértékben emelkedett. Javult viszont a Mol és a Matáv megítélése, igaz, egyikük elmozdulása sem érte el a fél százalékot az előző napi záróárak szintjéhez képest. A Matáv kitűnt azzal, hogy szokatlanul kis forgalmat bonyolítottak le vele a brókerek, a telefontársaság részvényeire alig több mint 235 millió forint értékű üzlet született.
Az előző napi csökkenés után újra erősödött az econet részvénye, ezzel a kisebb társaságok közül a nap egyik nyertese volt. Nagy forgalmat produkált a NABI részvénye, a buszgyártó árfolyama folytatta egész heti emelkedését - több mint 8 százalékkal javult a megítélése a múlt héthez képest -, és 1400 forint felett is járt, igaz, zárásra valamelyest visszaesett az árfolyama.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet