BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dematerializál a Domus

2004. február 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Február 12-től április 13-ig nyújthatják be fizikai részvényeiket cserére a Domus Rt. tulajdonosai. A társaság december 17-én tartott rendkívüli közgyűlése határozatainak értelmében ugyanis dematerializálja 1 millió 633 ezer darab ezerforintos névértékű részvényét, amelyeknek legkésőbb 13-ig meg kell érkezniük a Kelerbe. Az egyébként nem különösebben szép fizikai részvényt birtoklóknak értékpapírszámlát kell nyitniuk valamely befektetési szolgáltatónál.
A részvény átalakításának napja 2004. április 14-e, ezen a napon érvénytelenítik a papírrészvényeket és helyükbe demat részvények lépnek. A régi papírokkal április 7-ig folyik kereskedés. A be nem nyújtott részvények helyett kibocsátottakat a társaság 6 hónapon belül a tőzsdén értékesíti. A társaság közleménye szerint az érvénytelenített részvények ellenértékének kifizetése csak az összes be nem cserélt részvény helyett kibocsátott demat részvény eladása után kezdődik meg.
A Domus tulajdonosi struktúrája viszonylag egyszerű, a Fotex 56,49 százalékos tulajdoni hányada mellett a Discover Europe Invesments birtokol a cégben 24,99 százalékot. A többi részvény megoszlik a kül- és belföldi intézmények, illetve hazai magánszemélyek között. A be nem cserélt részvények mennyisége vélhetően ebből a mintegy 19 százalékból kerülhet majd ki, amelyek tőzsdei értékesítése akár egy kis életet is lehelhet az egyébként alvó részvény kereskedésébe. Az alacsony likviditást mutatja, hogy a félévkor egyébként 111 milliós veszteséget produkáló Domus részvényéből az idén összesen 22 darab fordult meg 410 forintos áron a parketten, ami több mint 30 százalékos áresést jelent a december közepén született előző kötés árához képest.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet