BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tízezer pont fogta meg a piacot

2004. február 4. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tovább gyengültek a vezető részvények a tegnapi kereskedés során, a BUX napközben tízezer pont alatt is járt, majd végül a keddinél egy százalékkal alacsonyabban, 10 011 ponton zárt. Az index már az első órában száz pontot esett, majd 10 020–10 060 pont között ingadozott. A 9990 pontos minimumértéket nem sokkal a zárás előtt érte el, innen azonban az utolsó percekben visszaemelkedett. A forgalom szerdán is alacsony volt, alig haladta meg az 5,5 milliárd forintot.
A legnagyobb forgalmú részvény az OTP volt 1,9 milliárddal, a bankpapírt a Matáv és a Mol követte. Ugyanez volt sorrend az árfolyamveszteség arányát illetően is, vagyis a legnagyobb vesztes az OTP lett 1,7 százalékos gyengüléssel. A Matáv is napi minimuma közelében zárt, ez a távközlési részvénynél 838 forintot jelentett. A Mol már csak fél százalékkal értékelődött le, 6660 forintos árcentrummal forgott és 6665 forinton zárt. A Richter a nap folyamán megközelítette a 26 ezer forintos szintet is, de a záróár már magasabb, 26 395 forint lett. Másfél százalékos veszteséggel búcsúzott és újra 9500 forint alá került az Egis.
A középmezőnyben az FHB, a Pannonplast és az econet volt aktív. A jelzálogrészvény erejéből csak kisebb emelkedésre futotta, s bár nap közben 4725 forinton is akadt vevője, végül 4660 forinton zárt. A friss profit warning után a Pannonplastra terelődött a figyelem, 30 milliós forgalom mellett 1320 forintra csökkent az árfolyama, míg a korábbi figyelmeztető, a Synergon papírjára alig született kötés.
Tovább emelkedett és újra megközelítette a 80 forintos szintet az econet, míg a NABI tegnap is tartotta az 1350-as árat.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet