BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megtorpantak a blue chipek

2004. február 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alacsony forgalom és lefelé csordogáló árak jellemezték a BÉT tegnapi részvénykereskedését. A BUX az 10 190 pontos hétfői szinten nyitott és a délelőtt folyamán még többször átlépte a 10 200 pontos határt, ám az első két óra elteltével lassú süllyedés vette kezdetét, s zárásra 75 ponttal, 10 115 pontra csökkent az index. A forgalom a hétfői megugrást követően 4,8 milliárd forintra esett vissza.
Úgy tűnik, a hetet új rekordokkal kezdő OTP és Richter számára ritkává vált a levegő a 3000, illetve a 27 000 forint feletti tartományban. A bankpapír tegnap 1,2 százalékkal gyengült, s a nap végén 2963 forinton kínálták, miközben a Richter árfolyama másfél százalékkal, 26 600 forintra csökkent. Zárásra minimális mértékben süllyedt a Mol árfolyama, az olajpapír 6775 forintos napi maximuma elérése után 6700 forintra esett vissza.
A vezető részvények közül csak a Matáv tudott erősödni, a távközlési papírra délelőtt 855 forinton is született kötés, de a 847 forintos záróár is magasabb az előző napinál.
Továbbra is vételi a NABI piaca, a szokásosnál nagyobb forgalom mellett több mint két százalékkal, 1350 forintra emelkedett a kurzus. Fölfelé mozdult az FHB is, a jelzálogbank papírja 4655 forinton zárta a kereskedést. A nap nyertese az econet.hu lett, míg a legrosszabbul teljesítő papír a Pannonplast volt, amely a profit warning miatt elrendelt felfüggesztést követően 1330 forintra esett. Három százalékkal gyengült, és 7500 forinton zárt az alacsony valós közkézhányad miatt meglehetősen illikvid Zwack részvénye.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet