Alacsony forgalom és lefelé csordogáló árak jellemezték a BÉT tegnapi részvénykereskedését. A BUX az 10 190 pontos hétfői szinten nyitott és a délelőtt folyamán még többször átlépte a 10 200 pontos határt, ám az első két óra elteltével lassú süllyedés vette kezdetét, s zárásra 75 ponttal, 10 115 pontra csökkent az index. A forgalom a hétfői megugrást követően 4,8 milliárd forintra esett vissza.
Úgy tűnik, a hetet új rekordokkal kezdő OTP és Richter számára ritkává vált a levegő a 3000, illetve a 27 000 forint feletti tartományban. A bankpapír tegnap 1,2 százalékkal gyengült, s a nap végén 2963 forinton kínálták, miközben a Richter árfolyama másfél százalékkal, 26 600 forintra csökkent. Zárásra minimális mértékben süllyedt a Mol árfolyama, az olajpapír 6775 forintos napi maximuma elérése után 6700 forintra esett vissza.
A vezető részvények közül csak a Matáv tudott erősödni, a távközlési papírra délelőtt 855 forinton is született kötés, de a 847 forintos záróár is magasabb az előző napinál.
Továbbra is vételi a NABI piaca, a szokásosnál nagyobb forgalom mellett több mint két százalékkal, 1350 forintra emelkedett a kurzus. Fölfelé mozdult az FHB is, a jelzálogbank papírja 4655 forinton zárta a kereskedést. A nap nyertese az econet.hu lett, míg a legrosszabbul teljesítő papír a Pannonplast volt, amely a profit warning miatt elrendelt felfüggesztést követően 1330 forintra esett. Három százalékkal gyengült, és 7500 forinton zárt az alacsony valós közkézhányad miatt meglehetősen illikvid Zwack részvénye.
