Az anyabank nyomán külföldön is terjeszkedni készülő OTP Alapkezelő Rt. az év első felében befektetési alapkezelő társaságot hoz létre Bulgáriában - tudtuk meg a társaság vezérigazgatójától, Holtzer Pétertől. Ezt követi majd a tervek szerint egy helyi, elsősorban bolgár kötvényekre specializálódó alap megjelenése. Átvennék a DSK nyugdíjpénztárának vagyonkezelési teendőit is.
Az alapkezelő célja három-négy év múlva piacvezető szerepre szert tenni az országban, amelynek befektetésialap-piaca egyelőre nagyon korai stádiumban van. Az első alap csak 2002-ben jelent meg (Magyarországon mintegy tíz évvel korábban), ma is csak bő féltucatnyi alap létezik, és ezek összértéke sem sokkal nagyobb kétmilliárd forintnál. (Az ország GDP-je és a bérek durván harmadát teszik ki a hazainak, a megtakarítások alacsonyak, és elsősorban a bankbetétekre korlátozódnak.) Holtzer Péter úgy becsüli, hogy három év múlva talán 15 milliárd forintnyi tőkét kezelhetnek egy 60-70 milliárd forint körüli összértékű piacon.
A korábbi tervek még rövidesen várható szlovákiai megjelenésről szóltak (NAPI Gazdaság, 2003. május 29., 10. oldal), ám ott az alapkezelő tapasztalatai szerint sok az eszkimó és kevés a fóka: a kicsiny piacon a liberális szabályozásnak köszönhetően már számos nyugat-európai cég megvetette a lábát. Mivel az OTP Slovensko súlya, piaca is jóval kisebb jelenleg, mint a DSK-é Bulgáriában, ezért a szlovák piacon egyelőre nem látnak lehetőséget a rentábilis működésre.
