A K&H Bank tegnapi bejelentése szerint 100 százalékosra növelte tulajdoni részesedését a K&H Equitiesben, s egyúttal döntött a brókercég jegyzett tőkéjének meglehetősen ördögi összeggel, 666 millió 666 ezer forinttal történő felemeléséről is. Persze a botrányok főszereplőjévé vált cégnek ennél nagyobb tőkejuttatásra is szüksége lehetett, a saját tőkében az emelés így 8,6 milliárdos növekményt jelent. A Bloomberg értesülése szerint a versenyhivatal már engedélyezte a K&H Banknak a holland ABN Amro eddigi többségi tulajdonának kivásárlását a brókercégben.
Eközben továbbra sem tudni, hogy hány ügyfelének nem fizet az Equities - írta a Magyar Hírlap. A banknál csak azt erősítették meg, hogy levélben értesítették azokat, akiknek kárigényét nem fogadta el a brókercég (arról, hogy hány ügyféllel tudtak megállapodni, nem közöltek részleteket). Nemcsak nem fizet a cég, hanem - a tv2 információi szerint - jogalap nélküli gazdagodás címén fizetési igényt nyújt be Kulcsár Attila egyes korábbi ügyfeleinek. A bank nem kívánt részleteket elárulni sem az érintettek számáról, sem arról, hogy milyen ajánlatot tettek a brókerbotrányban érintett ügyfelek másik részének. A tisztának találtatott ügyfeleknek korábban szóban tettek ajánlatot, ám azt a lap által megkérdezettek visszautasították, mondván, a felajánlott 8-9 százalékos hozamból az adólevonás után mindössze 3-4 százalék maradna.
