BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Oxigénhez jut a BorsodChem

2004. február 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BorsodChem Rt. hosszú távú szállítási szerződést kötött a Linde Gáz Magyarország Rt.-vel, illetve a Linde AG-vel a BC kazincbarcikai telephelyén működő üzemek 2005-től megnövekedő oxigén- és nitrogénigényének kielégítésére. A Linde új levegőszétválasztó üzemet létesít, amelynek beruházási költsége 22 millió euró. A BC szeptemberben állapodott meg ugyancsak a Lindével egy szén-monoxid-üzem létesítéséről. A megállapodásokat a BorsodChem kapacitásbővítő beruházásai tették szükségessé.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet