Tavaly az utolsó negyedévben 100 dolgozójától vált meg a NABI Rt. és az idei első negyedévben további 50-nel csökkenti munkavállalói létszámát. A társaság bejelentése szerint a leépítés elsősorban a budapesti gyáregységet érintette, ezen belül is elsősorban a nem a termelésben foglalkoztatott dolgozókat. A tavaly év végén végrehajtott elbocsátások alapvetően arra szolgálnak, hogy hozzáigazítsák a létszámot az alacsonyabb kibocsátási szinthez - mondta kérdésünkre Horváth Csaba pénzügyi igazgató. Az idei leépítés viszont a csoportnál jelenleg is folyó átvilágítás következménye. Ennek nyomán a termelés hatékonyságát szeretné növelni a társaság.
A leépítések egyébként nem okoznak nagyobb összegű egyszeri kiadásokat, normális körülmények között, rendes felmondás keretében oldják meg azokat. A tavalyi és az eddig bejelentett idei leépítés (a 150 dolgozó jelentős csökkenést jelent a NABI 900 fős magyarországi létszámához képest) jelentős, mintegy 500 millió forintos megtakarítást hoz a társaságnak. Mint Horváth elmondta, a vállalati folyamatok átvilágítása tovább folyik, ennek eredményeként elképzelhetőek további leépítések is.
