BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Saját részvényt vett a BorsodChem

2004. január 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BorsodChem Rt. tegnap a januári közgyűlés felhatalmazása alapján 60 000 saját részvényt vásárolt 13 950 forintos árfolyamon, a Raiffeisen Értékpapír és Befektetési Rt. segítségével, tőzsdei forgalomban. A három húszezres blokk kötésben végrehajtott tranzakció árfolyama a közgyűlési határozatnak megfelelően piaci volt és az ott meghatározott 16 ezres felső limitet meg sem közelítette. Kovács F. László vezérigazgató a vásárlás céljáról a NAPI Gazdaság kérdésére elmondta, árfolyam-karbantartásról nincs szó, hiszen az árfolyam amúgy is stabil. A közgyűlési felhatalmazásban szereplő három pont közül leginkább a vezetői ösztönzéshez van köze, jóllehet annak részleteiről várhatóan csak tavasszal születik döntés.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet