A BorsodChem Rt. tegnap a januári közgyűlés felhatalmazása alapján 60 000 saját részvényt vásárolt 13 950 forintos árfolyamon, a Raiffeisen Értékpapír és Befektetési Rt. segítségével, tőzsdei forgalomban. A három húszezres blokk kötésben végrehajtott tranzakció árfolyama a közgyűlési határozatnak megfelelően piaci volt és az ott meghatározott 16 ezres felső limitet meg sem közelítette. Kovács F. László vezérigazgató a vásárlás céljáról a NAPI Gazdaság kérdésére elmondta, árfolyam-karbantartásról nincs szó, hiszen az árfolyam amúgy is stabil. A közgyűlési felhatalmazásban szereplő három pont közül leginkább a vezetői ösztönzéshez van köze, jóllehet annak részleteiről várhatóan csak tavasszal születik döntés.
