BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol tovább perel Szlovákiában

2004. január 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol tegnap hivatalosan is bejelentette a Slovnaft nyilvános ajánlattételi folyamat lezárulását, melynek során a szlovák olajtársaság részvényeiből 5 millió 855 ezer 849 darabot szerzett meg 1379 koronás áron. Az olajtársaság szóvivője, Lukács Bea ugyanakkor elmondta, mindez nem jelenti a Mol által korábban indított pertől való elállást. Ezt az olajtársaság a szlovák pénzpiaci felügyelet határozata ellen indította, mely határozattal a felügyelet nem tett eleget az olajtársaság kérésének egy 202 ezer darabos, szokatlanul magas áron született - és így a hat hónapos átlagárat több száz koronával megemelő - vitatott kötés érvénytelenségének megállapítására. A per még kezdeti szakaszban, az első tárgyalás elnapolása után van, hosszú időbe telhet, mire ítélet születik. Az eredmény legalábbis kétséges, hiszen a magyar olajtársaság számára legjobb esetben is csak egy felügyeleti határozat törvénysértő voltát állapíthatja majd meg, bármiféle kártérítés csak ezután következhetne. A Mol-részvényesek tehát még kedvező ítélet esetén is csak kevéssé bízhatnak abban, hogy a társasághoz valami visszakerül a papírjaikat eladó részvényeseknek most kifizetett több mint 25 millió euróból. (Ez az összeg a Mol által ajánlott 1200 és a végül január 30-ig kifizetésre kerülő 1379 euró különbsége.)
A Mol a most megszerzett 28,34 százaléknyi részvénycsomaggal összesen 98,4 százalékos tulajdonos lett a Slovnaftban. Ezzel az olajtársaság akár a Slovnaft tőzsdei kivezetését is kezdeményezhetné, erről azonban egyelőre nincs szó, az olajtársaság további szándékai ezzel kapcsolatban nem ismeretesek. Annyi bizonyos, hogy a kisrészvényeseket a Slovnaftban továbbra is akceptálnia kell, mivel kiszorításra Szlovákiában nem kerülhet sor.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet