A piac ott folytatta tegnap, ahol pénteken abbahagyta. A szokásosnál alacsonyabb forgalom mellett kissé felfelé mozdult el a BUX index értéke a Budapesti Értéktőzsdén, s így a nap végén már 9816 ponton állt - ez 25 ponttal több a múlt hét véginél. Alig 3,8 milliárd forint értékben cseréltek gazdát részvények, milliárd feletti forgalmat csak az OTP és a Mol produkált.
A vezető részvények inkább stagnáltak, talán csak a Richter 1,2 százalékos erősödése érdemel külön említést. A Matáv és a Mol 0,36, illetve 0,3 százalékkal drágult, az OTP fél százalékkal gyengült, az Egis stagnált. Szokatlanul élénk volt viszont az FHB kereskedése, a jelzálogbank részvényeinek múlt hét második felében megélénkült piacán tegnap már közel 500 millió forintra emelkedett a forgalom. Jelezvén, hogy vevő érkezett és nem eladó, a papír ára több mint 5 százalékkal, 4700 forintig emelkedett, de napközben megjárta a 4765 forintos szintet is.
A tavalyi újoncok közül siralmasan szerepelt viszont a Forrás, törzsrészvényei közel 7 százalékkal zuhantak. Lefelé korrigált a NABI árfolyama, a buszgyártó cég részvényei a pénteki emelkedés után tegnap már mintegy 2 százalékot veszítettek értékükből, fél ötkor 1275 forinton álltak, s a Rába is fél százalékkal alacsonyabb szinten zárt. Öt százalékkal emelkedett viszont a tőkeemelés előtt álló econet.hu árfolyama, s jelentősen drágult a Brau is, egészen 13 300 forintig.
