Alacsony forgalom mellett immár második napja szépen felfelé araszoltak az árfolyamok pénteken a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX 120 ponttal, 1,24 százalékkal került feljebb a kereskedés folyamán, s fél ötkor 9791 ponton búcsúztatta a hetet.
A húzóerőt a forgalom felét adó OTP-részvények és a Richter szolgáltatta az emelkedéshez. A bankpapírral kapcsolatban a jelek szerint megnyugodtak a kedélyek, s a hét közepi bejelentést a negyedik negyedéves profitról, úgy tűnik, ismét kedvezően ítélik meg a befektetők. A pénzintézet részvénye 2 százalékkal lett drágább a hét utolsó napján. A Richter hasonló mértékben drágult, a gyógyszergyártó papírjaiért péntek délután már 25 ezer forintot adtak. A Mol piaca pangott az érdektelenségtől. Az olajipari részvénnyel rég nem látott alacsony, alig 170 millió forintos forgalmat bonyolítottak le a befektetők, igaz, az alacsony likviditás mellett 6560 forintig kúszott fel a papír ára. Ezzel szemben ismét jelet adtak magukról a Matáv-vásárlók, a távközlési részvény 800 milliós forgalom mellett 825 forintig drágult.
A jelek szerint a piac kedvezően fogadta Róna Péter NABI-elnök csütörtöki szavait a társaság gazdálkodásában beálló fordulatról - ezt a buszgyártó papírjainak hétszázalékos emelkedése mutatja. A Rába viszont 2,78 százalékkal esett, mutatván, alábbhagyott a Suzuki-megrendelés gerjesztette hét eleji optimizmus. Az FHB lefelé korrigált a csütörtöki hossz után, az Elmű árát pedig egy kötés 3 százalékkal tolta feljebb. A kisebb papírok közül a BIF közel tízszázalékos emelkedése vitte el a pálmát, igaz, ez két óriáskötésnek volt köszönhető.
