BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Erste átveszi a Postabank Értékpapír ügyfeleit

2004. január 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az értékpapírpiacon is halad az Erste-csoport által megvásárolt Postabank integrálása. A PSZÁF pénteken már engedélyezte, hogy a Postabank Értékpapír Rt. ügyfeleit az Erste Befektetési Rt. vegye át, míg az átadó brókercég azon ügyfeleivel, akiknek az vagyonkezelési tevékenységet végzett - nyugdíjpénztárak és egyéni portfóliók tulajdonosai -, az Erste Alapkezelő Rt. fog foglalkozni. Engedélyezték a négytagú Postabank-alapcsalád tagjainak kezelésiszabályzat-módosítását is. A forgalmazással és a letétkezeléssel kapcsolatos teendőket szintúgy az Erste-csoport veszi át. (Korábbi hírek szerint az alapok kezelése is az Erstéhez kerül majd.) A Budapesti Értéktőzsde saját kérésére mától törli a tőzsdéről a Postabank Értékpapírt, úgy az azonnali, mint a származékos piacon, a cég a múlt héten kereskedhetett utoljára.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet