Az Egis és a Richter tegnap bejelentették, hogy egy konzorcium tagjaiként indulnak az ÁPV Rt. által a Hungaropharma, a legnagyobb magyar gyógyszer-nagykereskedő cég részvényei 25 százalék plusz egy szavazatnyi részesedésére kiírt nyilvános pályázaton. A december 18-án megjelent felhívás 1 504 720 részvényre szól, a minimumár 2 milliárd 3 millió forint. A felkínált részvénycsomagból 15 százalék plusz egy szavazat az ÁPV, tíz százalék pedig a Forrás Rt. részesedése. A közös eladást a két társaság közötti korábbi együttértékesítési megállapodás teszi lehetővé.
Információink szerint a két tőzsdei gyógyszercég ugyanazon konzorciummal indul a pályázaton, amellyel eddig a Hungaropharma 72 százalékos részesedését is megvásárolták. Ebben a Béres Rt.-nek, az Egisnek és a Richternek egyenként 21,76-21,76 százalékos a részesedése, a fennmaradó rész a gyógyszerészek kezében levő Magyar Gyógyszer Rt. tulajdonában van.
A konzorcium 2002 júliusában szerzett 50 százalékot meghaladó részesedést, majd azt dolgozói részvények megvásárlásával tovább növelte. A magyar gyógyszergyárak tulajdonosi megjelenésükkel a Hungaropharma fejlődését, stratégiai céljainak megvalósítását szeretnék elérni - mondta lapunk kérdésére Beke Zsuzsa, a Richter befektetői kapcsolattartója.
