A Fővárosi Bíróság január 16-ai, jogerős ítéletében 155 millió forint megfizetésére kötelezte a Matáv Rt.-t. A pert megnyerő Vodafone számára ezzel lezárult a Vivendi (Invitel), a Hungarotel és az Emitel díjfizetésének megtagadásával kapcsolatos, 2001 óta tartó jogvita, a Matáv azonban várhatóan a helyi távközlési szolgáltatókon (LTO) próbálja meg behajtani az összeget.
A Vodafone a perben azt sérelmezte, hogy 1999-ben az általa az LTO-k számára felszámított mobilvégződtetési díjat a Matáv nem fizette meg. Mint Hermány Csaba, a Matáv jogi osztályának vezetője lapunknak elmondta, a Matáv úgynevezett tranzit szolgáltatóként állt a Vodafone és az LTO-k között, és mint ilyennek volt feladata az LTO-k által a Vodafone-nak fizetett díj beszedése. Az LTO-k azonban a Vodafone aktuálisan megállapított díját nem, csak egy korábbi alacsonyabb díjat fizettek meg a társaságnak, amit a Matáv továbbított is a Vodafone felé. Mivel azonban a Vodafone és az LTO-k között nem volt közvetlen szerződéses kapcsolat, csak a Vodafone és a Matáv, illetve a Matáv és az LTO-k között, a Vodafone követelését csak a Matávon érvényesíthette. A Matáv álláspontja szerint 155 millió forintos igényét érvényesíteni fogja a helyi szolgáltatókon, ám annak pontos módjáról csak az ítélet írásos indoklásának ismeretében dönt majd.
