Alacsony forgalom mellett folyamatosan emelkedett a BUX a hét első kereskedési napján. Az index a 9600 pontos szintről indult, a kereskedés félidejében már 9680-on állt, zárásra pedig 9735 pontig emelkedett. A záróérték 160 ponttal, 1,7 százalékkal magasabb a péntekinél. Mindegyik vezető részvény jól szerepelt, a nap nyertese az Egis lett. A forgalom 5,5 milliárd forintot tett ki, a visszafogott érdeklődésben talán az is szerepet játszott, hogy az USA-ban tegnap nem volt kereskedés.
A blue chipek közül a Matáv szerepelt a legjobban, a távközlési papírt a nap elején még 801 forinton is kínálták, majd a folyamatos vételi érdeklődés következtében napi maximumán, 817 forinton zárt, ami 2,25 százalékos drágulást jelent. A Mol forgalma meghaladta a 2,5 milliárdot, árfolyama viszont - miután tesztelte a 6600 forintot - 6585 forinton zárt, ami a vezető papírok között a legalacsonyabb, egy százalék alatti emelkedést jelent. Az OTP piaca igazi paradicsom lehetett tegnap a napon belüli játékosoknak. A bankpapír reggel 2780 forinton időzött, majd rohamléptekben 2820, később 2840 forintig jutott és itt is zárt. A két gyógyszergyári részvény mintha szerepet cserélt volna, tegnap inkább az Egis húzta a Richtert. Szokatlan módon a kisebbik gyógyszerpapír forgalma is nagyobb volt, megközelítette a félmilliárdot, miközben áttörve a kilencezres szintet 9300 forintig száguldott fel és ennél csak öt forinttal zárt alacsonyabban. Az ötszázalékos emelkedéssel szemben a Richter csak 1,7 százalékkal drágult, 330 milliós forgalom mellett. Jól szerepelt a NABI és a Linamar, mindkét gépipari részvény négy százalékot közelítő emelkedéssel zárt. A Graphisoft viszont nem tudta tartani az 1400-as szintet, zárásra két százalékkal csökkent az árfolyama.
