BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Változatlan osztalék az Egisnél

2004. január 18. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Egis Rt. igazgatósága a tavalyival megegyező, részvényeként 120 forint osztalék kifizetésére tesz javaslatot a társaság január 30-ra összehívott éves rendes közgyűlésén. A társaság 2003. szeptember 30-án zárult üzleti évében 58 milliárd forint árbevétel mellett 5,724 milliárd forint adózott eredményt ért el. A javasolt osztalék összesen 934 millió forint.
A cég igazgatósága decemberben elfogadta a 2003/2004-es üzleti tervet, amely „számottevő növekedést irányoz elő mind a belföldi forgalomban, mind az exportban”. Az exporton belül a stratégiai piacokon (Kelet-Európa és FÁK-országok) terveznek jelentősebb bevételnövekedést. Az éves jelentésből megtudható még, hogy a társaság célja további vizsgálatokkal igazolni a deramciclane-molekula hatásosságát és folytatni annak gyógyszerré fejlesztését. Ennek feladatairól és más partnerrel való együttműködésről a társaság 2004 során fog dönteni.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet