Idén megközelítőleg 600 dolgozójától válik meg a Matáv-csoport, macedón tagvállalatát, a MakTelt is beleértve. Ez körülbelül 3 százalékos létszámleépítésnek felel meg - mondta el a NAPI Gazdaságnak Somorjai Éva emberierőforrás-igazgató. A leépítésről 2002-ben állapodtak meg az érdekképviseletekkel, így a szükséges céltartalékot már abban az évben megképezték 2003-ra és 2004-re is. A létszámleépítés legnagyobb része a 2003-as évet terhelte. (A Matáv 2002 végén mintegy 8 milliárd forint céltartalékot képzett a létszámleépítés költségeire.)
A 2004-es leépítések nem egyformán érintik a tagvállalatokat. Nem lesz a Westelnél, kisebb lesz az Axelerónál és magasabb más tagvállalatoknál, így a macedón távközlési cégnél, ahol egyes tevékenységek kiszervezését tervezik.
Amint Somorjai Éva elmondta, a Deutsche Telekomnál (DT) bejelentett létszámleépítések nem vonatkoznak a Matávra, a magyar társaság az anyavállalatától függetlenül keresi a költségcsökkentés lehetséges módjait, s azt a DT az eddigi gyakorlat szerint jóvá is hagyja. A 2005-2006-os létszámról várhatóan az év első felében tárgyalnak az érdekképviseletekkel.
