Tegnap vezették be az egyetlen darab, ezer forint névértékű FHB-részvényt, amelyet a novemberi FHB-kibocsátás alkalmából a Mehib Rt. jegyzett le 4300 forintért. (Allokációs elsőbbségével élve megelőzött egy magánbefektetőt.) A részvény kibocsátása azért volt elengedhetetlen, mert a tőkepiaci törvény előírásai szerint csak új részvény nyilvános kibocsátásával válhatott nyilvánossá a pénzintézet. Hasonló okból bocsátottak ki nyáron egy darab Forrás-részvényt is. Mivel a papír a már tőzsdén forgó 5 millió 800 ezer darab FHB-törzsrészvénnyel teljesen azonos jogokat testesít meg (szemben a tőzsdére be nem vezetett 800 ezer elsőbbségi részvénnyel), a bevezetés kötelező, ugyanakkor minden gyakorlati jelentőséget nélkülöz.
