BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kis halasztás a K&H Brókerháznak

2004. január 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PSZÁF január végéig meghosszabbította december 10-i felszólításának határidejét, amelyben a K&H Equitiesnek úgynevezett helyreállítási terv elkészítését írta elő, a társaság és anyabankja együttes kérelmére. (Az eredeti határidő a decemberi határozat kézbesítésétől számított 30 nap, azaz körülbelül január közepe volt.) Az elkészítendő és a PSZÁF-nak benyújtandó tervnek többek között tartalmaznia kell a brókercég tőkehelyzetének rendezésével kapcsolatos menetrendet, dokumentumokat, így a tulajdonosok feltétel nélküli kötelezettségvállalását is a szükséges tőke befizetésére.
A K&H Bank igazgatósága egyébként még december első felében 22,7 milliárd forintos tőkeemelésről döntött, amelynek egyik indoka a brókercég „esetleges feltőkésítése” volt. A K&H Equities tényleges működésének újraindulásával kapcsolatban a banknál most annyit tudtunk meg: szándékaik szerint azonnal elindulnak, amint ezt a PSZÁF lehetővé teszi.
A decemberi felügyeleti előírások között szerepelt a brókercég követeléseinek, kötelezettségeinek, kintlévőségeinek, befektetéseinek értékelése (minősítése) és ennek alapján céltartalék képzése is. Bár a bank korábban hangsúlyozta, hogy az ügy összetettsége és a büntetőeljárás miatt a jogos követelések megállapítása hosszabb folyamat, és nem lehet megjósolni, mikor ér véget, ennek határideje is eredetileg 30 nap volt. (NAPI Gazdaság, 2003. december 11., 11. oldal, december 12., 11. oldal.)

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet