BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Richter vitte fel az indexet

2004. január 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Félszázalékos, 45 pontos emelkedéssel zárt a Budapesti Értéktőzsde indexe kedden, a 8 milliárd forint feletti forgalom legalább jó közepesnek számít, és csaknem kétszerese a hétfőinek. Az index alacsonyan, 9400 pont körül kezdett, majd még ebéd előtt 9500 pont környékére emelkedett, és azt a nap nagy részében tartotta is. Délután, az új pénzügyminiszter bemutatkozó sajtótájékoztatójának idejében volt egy kis törés, de az utolsó fél órában ismét 9510 pontig emelkedett a mutató.
Az indexet egyértelműen az utóbbi egy év egyik nagy nyertese, a Richter vitte fel, 605 forintos, majdnem 3 százalékos drágulásával. A nap végén egy gyógyszergyári papír 24 205 forintot ért, pedig forgalma csak a negyedik volt a sorban. Közel két százalékkal erősödött az Egis is, 8745 forinton vonult le a színről. A legnagyobb, közel hárommilliárdos forgalma a Molnak volt, de a részvény a nap nagy részében szűk, 20-30 forintos sávban maradt, és 6440 forintos záróára alig negyed százaléknyi emelkedést jelent.
Ennél is kisebb mértékben, egy forinttal, 804-re drágult a Matáv, ráadásul esetében a nap legvégén furcsa megugrás volt megfigyelhető. A nagyok közül egyedüliként az OTP gyengült: 0,7 százalékot, 19 forintot vesztett értékéből. Pedig szintén jól kezdte, napközben 2780-2790 forinton is bőven forgott, de az utolsó egy órában megroggyant, és 2760 forinton fejezte be a napot.
A kisebb papírok közül jelentős forgalma volt a Pannonplastnak, kurzusa minimális csökkenéssel zárt. Emelkedett a Graphisoft és az FHB, az utóbbi 4300 forintos kibocsátási árán távozott, de egy időben afelett is forgott. Mintha csak összebeszéltek volna, a három gépipari társaság papírjának záróárfolyama egyaránt megegyezett az előző napival.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet