Az utóbbi napokhoz hasonlóan gyengülő forint és emelkedő állampapírhozamok jellemezték a hétfőt is, különösen a délelőttöt, amikor az új pénzügyminiszter bemutatkozására vártak a piaci szereplők. A sajtótájékoztatót végül keddre halasztották, a piac pedig délutánra kissé megnyugodott. Az euró a nap elején 270,50 forintig drágult, azaz mintegy két és fél forinttal péntek délutánhoz képest, délután azután 269 forint körül állt be, ami még mindig egy forint körüli emelkedés. A mai sajtótájékoztatóig várhatóan mindenki a várható fejleményeket mérlegeli, sokan emlegetik a 270-275 forintos euróársávot mint a közeljövőben várható szintet. A dollár másfél forinttal, 210,50-210,70 forintra erősödött.
Az állampapírok hozamai ismét határozottan emelkedtek, ha nem is olyan mértékben, mint pénteken. A három és hat hónapos másodpiaci referenciahozamok most csak pár bázisponttal nőttek, de így is alig maradnak már el a 12,5 százalékos jegybanki alapkamattól, vagyis a kamatcsökkentési várakozások igencsak lecsillapodtak. Az egyéves és hosszabb futamidőknél újabb 25-35 bázispontos volt az emelkedés. Így például az ötéves kötvények hozama is újra 10 százalék fölé kapaszkodott, ami a december 2-i miniválság óta nem fordult elő, a tízéves papírok pedig 9 százalékhoz közelítenek.
A bankközi forintpiacon a kamatok zöme - a BUBOR értéke - évi 12,5-13,5 százalék között van, ami pedig már egyenesen kamatemelési várakozásokra enged következtetni. Itt most egyetlen napon 20-60 bázisponttal is emelkedtek a kamatok.
A január 12-től jegyezhető új, 2005/02. kamatozó kincstárjegy évi 10,50 százalék kamatot fizet majd, ugyanannyit, mint az előző sorozat. (Az elérhető legmagasabb hozam évi 10,38 százalék, mivel a papírok kifizetése pár nappal több mint egy év lejártával esedékes.)
