BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét külföldön bocsátott ki az FHB

2004. január 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Földhitel- és Jelzálogbank Rt. (FHB) január 7-én zárt körben bocsátott ki 5,5 milliárd forintnyi össznévértékű, FJ09ZF01 jelzésű jelzáloglevelet, a Luxemburgban az ősszel elindított egymilliárd eurós EMTN (European Medium Term Note) kötvényprogram részeként - jelentette be tegnap a pénzintézet. Amint Gyuris Dániel, az FHB vezérigazgatója az Econewsnak elmondta: az ötéves futamidejű, fix kamatozású jelzálogleveleket az osztrák piacon adták el. A jelzáloglevelek hozamfelára az irányadó euromidswap kamatláb + 88 bázispont volt. Ez 113 bázisponttal haladja meg az ÁKK hasonló futamidejű benchmarkját - írta a Figyelőnet.
A nemzetközi jelzáloglevél-program keretében ez a második kibocsátás volt. Az FHB tavaly november végén 125 millió eurónyi zártkörű jelzáloglevelet adott el forintban, a hozamfelár euromidswap + 120 bázispont volt. Júliusban pedig, még a program elindítása előtt, 75 millió euró értékben az irányadó Eurolibor kamatláb felett 95 bázispontos hozammal bocsátott ki 10 éves fix kamatozású papírokat. Ez akkor 65 bázisponttal haladta meg az Államadósság Kezelő Központ Rt. hasonló futamidejű eurókötvényeinek hozamát (NAPI Gazdaság, 2003. december 1., 7. oldal).
A hitelintézet utoljára októberben bocsátott ki itthon nyilvánosan jelzálogleveleket, a már akkor is elbizonytalanodó állampapír-piaci hangulat közepette részleges sikerrel. Azóta itthon vagy külföldön, de zárt körben szerez forrásokat hitelezési tevékenységéhez a cég.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet