Csökkenéssel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde részvénypiaca. Az index 9465 ponton zárt, ami 92 ponttal, azaz csaknem egy százalékkal alacsonyabb a péntekinél. A visszaesésben ezúttal is a Richter játszotta a főszerepet, a többi vezető részvény árfolyama csak kisebb mértékben módosult. A forgalom alacsony volt, mindössze 4,6 milliárd forintot tett ki.
Folytatódott a Richter részvényeinek zuhanása. A pénteki 800 forint után tegnap 600 forinttal értékelődött le a papír, a nap végén már csak 23 600 forintot kínáltak érte. A legnagyobb gyógyszergyár 2,5 százalékos csökkenésével szemben az Egis jegyzése 0,3 százalékkal emelkedett. A Matáv árfolyama 0,8 százalékkal, 803 forintra süllyedt, miközben forgalma nem érte el a félmilliárd forintot sem. A Mol jellemzően 6400 forint alatt cserélt gazdát, de a záróár 6425 forint lett, tíz forinttal alacsonyabb a péntekinél. Tovább gyengült az OTP, a bankapírra 2779 forinton kötötték az utolsó üzletet, ami 0,75 százalékos csökkenést takar.
A megszokottnál nagyobb forgalmat bonyolítottak le a kereskedők a Danubius és a Pannonplast részvényeivel, de ez nem befolyásolta árfolyamukat, a szállodacég papírja továbbra is 3200, a Pannonplasté pedig 1355 forinton áll. A nap vesztesei a Richter mellett két gépipari részvény, a NABI és a Linamar lettek, az előbbit ismét 1200 forinton kínálták. Jól szerepelt viszont a Synergon és a Graphisoft, utóbbi 1381 forinton, napi maximumán zárt. Az áramszolgáltatók vegyesen szerepeltek, az Édász és az Elmű mintegy másfél százalékkal erősödött, a Démász és az Émász viszont csökkent.
