BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két kicsi brókerbünti

2004. január 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két brókercéget is megbüntetett a PSZÁF még karácsony előtt. A piacról egyébként már kivonult CA-IB Értékpapír Rt. tavaly hibásan töltött ki a PSZÁF-nak szóló pénzfedezettségi kimutatásokat, majd a felügyelet vizsgálata nyomán megpróbálta azokat korrigálni, de egy számítógépes fejlesztési hiba miatt először ez is hibásra sikeredett. Ezt a PSZÁF 500 ezer forintos büntetéssel honorálta, hangsúlyozva, hogy a mulasztás súlya miatt a 0,1-10 millió forintos lehetséges büntetési sáv alsó harmadában állapította meg az összeget.
Az E. I. S. East Befektetési Rt. esetében már jóval hosszabb a hiányosságok listája. Újabb informatikai és informatikabiztonsági problémákon kívül hiba volt a pénzmosási szabályok betartásában is, az ügyfeleket ugyanis nem nyilatkoztatták arról, kinek a pénzét viszik vásárra. Nem mindig stimmeltek a PSZÁF-nak küldött jelentések, és nehezményezte a szervezet azt is, hogy 2003 első félévében a cég szavatoló tőkéje alatta maradt a jegyzett tőkének. Mindezek és néhány egyéb apróság 2 millió forintjába került a társaságnak.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet