BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Menesztették a Rába-leány vezetőjét

A Rába tegnapi bejelentése szerint a Futómű Kft. ügyvezető és pénzügyi igazgatójának munkaviszonya január elsejétől megszűnt. A Rába legnagyobb leánya az első kilenc hónapban 3,5 milliárdos veszteséget halmozott fel, s a dollárgyengülés 2004-re sem jelez sok jót.

2004. január 5. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem lehetett elégedett programjának végrehajtásával Pintér István, a Rába Rt. nyáron kinevezett vezérigazgatója. A társaság tegnapi bejelentése szerint január elsejétől megszűnt a Futómű Kft. ügyvezető igazgatójának, Fekecs Béla Zoltánnak és pénzügyi igazgatójának, Kovács Bélának a munkaviszonya. A Rába-csoport legfontosabb cégének élére maga Pintér kerül, aki megtartja korábbi beosztását is. A Rába bejelentésében a további költségcsökkentést, a hatékonyságjavítást és a hangzatos menedzsmentfókusz-elősegítést nevezte meg a változások okaként.
Pintér István vezérigazgató mindenesetre már a Rába Magazin decemberi számának adott interjújában érzékeltette azt, hogy jó eséllyel változások várhatók a Futómű Kft.-nél. A vezérigazgató év végi értékelésében úgy vélte, hogy a Rábánál kialakult a megfelelő vállalatméret, a belső működési folyamatok szervezettek. Mint fogalmazott, sikerült a vállalatot „méretre szabni”, s innentől már csak kisebb kiigazítások várhatók. Ugyanakkor a Futómű Kft.-ről már nem volt ilyen jó véleménnyel, mint elmondta, az még mindig nem működik elég hatékonyan.
A meglehetősen gyenge első háromnegyed év után mindenesetre erősebb negyedik negyedévet várt a holding vezetése a Futómű Kft-től. A harmadik negyedéves jelentés szerint az első negyedév 18 millió dollárja után a második és a harmadik negyedévben 20-22 millió dolláros árbevételt elért üzletágtól a negyedik negyedre 25 millió dolláros forgalmat várt a vezetés. Már ez is engedményt jelentett a nyári elképzelésekhez képest, akkor ugyanis a menedzsment 100 millió dolláros forgalmat szeretett volna a Futóműtől, úgy, hogy az akkori becslések szerint is minimum 130 millió dolláros árbevételnél fordult volna nyereségbe az üzletág.
A Futómű Kft. vesztesége a harmadik negyedév végére - egyszeri tételektől megtisztítva - üzemi szinten meghaladta a 3,5 milliárd forintot. A negyedik negyedéves eredménynek vélhetően nem használt, hogy a dollár tovább gyengült az euróhoz és a forinthoz képest egyaránt, s az, hogy az amerikai fizetőeszköz tegnap újabb mélypontra süllyedt, az idei évre sem ígér túl sok jót a Rábának.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet