BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alacsony forgalom - emelkedő árak

2003. december 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Unalmas kereskedési napot zárt a BÉT részvénypiaca. A forgalom alig haladta meg a 2 milliárd forintot, a legnagyobb forgalmú OTP-re is csak 624 millió forint értékű üzlet született. A BUX viszont a nap eleji megingást követően szépen emelkedett, s 0,6 százalékos pluszban, 9470 ponton zárt.
A blue chipek közül a Matáv szerepelt a legjobban, 1,4 százalékos emelkedés után - kevéssel zárás előtt - újra 800 forint fölé került az árfolyama. Az OTP papírja csaknem egy százalékkal lett drágább, a kereskedés végén 2695 forintos napi maximumán zárt. A 6300 forint közelében nyitó Mol iránt is erősödött a vásárlók érdeklődése, folyamatosan emelkedő árfolyamon cserélt gazdát. A 6375 forintos záróár fél százalékkal magasabb a legutóbbi, karácsony előtti árfolyamnál. A vezető részvények közül egyedül a Richter jegyzése csökkent, az is minimális mértékben, 0,2 százalékkal. A szektortárs Egis hasonló mértékben gyengült, és 8490 forinton zárta a napot. A gyenge mezőnyben a Synergon és a Graphisoft 14, illetve 8 millió forintos forgalma az 5. és 6. helyre volt jó. A rendszerintegrátor papírjai fél százalékkal gyengültek, a Graphisoft 1,25 százalékkal erősödött, és 1295 forinton zárt.
Az akvizícióról beszámoló econet részvénye 6 százalékkal erősödött, az Antenna papírjai 3,45 százalékkal drágulva 2100 forinton zártak. A Brau részvényeinek árfolyama 13 500 forintra emelkedett, ami 2,7 százalékkal magasabb az előző szintnél.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet