Alaposan átszabta a Zalakerámia Rt. igazgatóságát a tegnapi rendkívüli közgyűlés a Lasselsberger-csoport érkezésének nyomán. Hegyi Sándor és Albrecht Lórántné lemondott a vezető testületben betöltött tagságáról. (Albrecht Lórántné, a vezetők közül a legrégebbi zalakerámiás egyébként nemrég óta a pénzügyi vezérigazgatói posztot tölti be, ő már az Arago előtti időkben is a társaság pénzügyeiért volt felelős). A Lasselsberger képviseletében ugyanakkor beválasztották Bánk Endrét, Daniel Romeyert és Walter Andrást.
Az Általános Értékforgalmi Bank által delegált igazgatósági tagok viszont - mivel a Lasselsberger csak tavasszal szándékozik megvenni a bank papírjait - egyelőre maradtak a vezetőségben. Így továbbra is tag Timur Rahimkulov, Andrej Gyementyev és Bogár József is. A közgyűlést követően az új igazgatóság első ülésén Bogár Józsefet választotta elnökévé. Nyilván az új tulajdonos kívánalmainak megfelelően átalakult a cég alapszabálya is. Az egyszerű, formai jelentőségű változtatások mellett kikerült a cég alapszabályából az az ominózus rendelkezés, amely a fontos kérdéseket háromnegyedes szavazati arányhoz kötötte. Ezentúl minden kérdésben - hacsak a törvény másként nem rendeli - elegendő lesz a közgyűléseken az egyszerű szótöbbség is.
