Az utóbbi időben megszokottnál valamivel csendesebb volt a kereskedés tegnap Budapesti Értéktőzsdén, enyhe indexemelkedés mellett mindössze 5,7 milliárd forintnyi volt a részvényforgalom. A BUX 27 pontos emelkedés után 9300 ponton állt a kereskedés végén. A határidős elszámolóárak a prompt index mozgását követték, így a márciusi lejárat kamattartalma maradt a negatív tartományban, s a jövő decemberé alig haladja meg a 8 százalékot.
A blue chipek vegyesen szerepeltek, a Mol kétmilliárdos forgalom mellett két százalékkal, 6340 forintig drágult. A Matávnak viszont rossz napja volt, az ING leminősítésétől is kísérve ismét 800 forint alá csúszott az árfolyama, s fél ötkor már csak 782 forintot ért. Az OTP-t ezúttal a nyertesek között találta a zárás, a bankpapír árfolyama 1,7 százalékos felértékelődést követően 2625 forinton állt a nap végén. A Richter az utóbbi napokhoz képest viszonylag alacsony, alig 400 milliós forgalom mellett stagnált. Változatos volt az áramszolgáltató-papírok kereskedése. A hossz kitartott az Elműnél, a budapesti szolgáltató papírjait 15 ezren is vették a nap folyamán, az Édász 4,3, a Dédász 8 százalékkal lett drágább. A Titász ára ugyan nap végére 7360 forint lett, azonban nap közben 7700 forinton is akadt rá vevő. A Démász viszont 11 585 forintig esett vissza a kereskedés végére a 11 900 forintos maximumáról. A menedzsmentopciós tőkeemelésről számot adó Linamar 3,8, a szintén mélyen a tőzsdei ár alatt történő zártkörű kibocsátásról már csak zárás után beszámoló BorsodChem 1,3 százalékkal értékelődött le.
