BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerdáig adhatja be ajánlatát az OTP

2003. december 15. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

December 17-ig lehet benyújtani a végső, kötelező ajánlatokat az Albán Takarékpénztár (AT) állami részesedésének megvásárlására - idézték internetes források az MTI-Eco értesülését. Az AT iránt érdeklődő bankok közül az OTP mellett az osztrák Raiffeisen Zentralbank teljesítette a feltételeket, s a két társaság az elmúlt egy hónapban vizsgálhatta át alaposabban Albánia legnagyobb kereskedelmi bankját. Az albán állam a bank 34-100 százalékát szeretné értékesíteni. A százszázalékos részesedés értékét a hírügynökség pénzügyi körökre hivatkozva 150 millió euróra teszi, míg korábban alacsonyabb, százmillió eurót alulról közelítő értékelések láttak napvilágot (a bank saját tőkéje a félév végén 43,7 millió euró volt). A hírek szerint a Raiffeisen a teljes tulajdonrész megszerzésére törekszik, s jó eséllyel az OTP is minél nagyobb részesedésben érdekelt.
Az Albán Takarékpénztár idén megkapta a tekintélyes The Banker magazin „Albánia legjobb bankja” díját. A társaság kezeli a legnagyobb albániai vállalatok, a kormány és különböző állami ügynökségek pénzügyeit, 36 fiókot és több mint 50 irodát tart fenn. Június végén a mérlegfőösszege 1,4 milliárd euró volt, féléves nettó nyeresége mintegy 10 millió eurót tett ki.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet