BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó napot zártak az áramszolgáltatók

2003. december 15. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Akárcsak a világ vezető tőzsdéin, Budapesten is örömmel fogadták a befektetők Szaddám Huszein elfogásának hírét. Az irányadó mutató a múlt heti értékénél közel egy százalékkal magasabban kezdte a napot, s kora délután már több mint 160 ponttal afölött állt. A rally - akárcsak a külföldi piacokon - rövid életűnek bizonyult, s délután már lefelé tartottak az árfolyamok. A BUX többlete zárásra 0,7 százalékra csökkent, a mutató a kereskedés végén 9273 ponton állt. A forgalom valamelyest csökkent az elmúlt napokhoz képest, a parketten tegnap 8,4 milliárd forintnyi részvény fordult meg.
Legnagyobb érdeklődés a Matáv adásvételét kísérte, a távközlési részvény forgalma a két és fél milliárd forintot közelítette. A hetedik napja dráguló papírok hosszú idő után először 800 forint fölé küzdötték magukat, s délben már 820 forinton is akadt vevő rájuk. Zárásra visszacsúszott valamelyest a jegyzés, de az utolsó üzlet így is a pénteki árnál háromnegyed százalékkal magasabban, 804 forinton született. Rendkívül szűk - alig 40 forint széles - sávban ingadozott tegnap a Mol-kurzus. Az üzletek jellemzően a múlt heti árnál egy százalékkal magasabban, 6220 forint környékén születtek, s a kereskedés végén is ezen a szinten állt az árfolyam. Valamelyest korrigálták az elmúlt három kereskedési nap során több mint 3 ezer forinttal zuhanó Richter árát. A gyógyszergyári részvény 2,1 százalékkal, 24 500 forintra drágult tegnap. A blue chipek közül egyedül az OTP veszített értékéből, amely 0,7 százalékkal lett olcsóbb.
Jó napot zártak tegnap az áramszolgáltatók, a Démász 2,6, az Édász 3,2, a Titász 2, az Elmű 0,7 százalékkal drágult.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet