Pár hétnyi izgalom után ráfért már egy nyugalmas nap a hazai pénzpiacra, rég voltak olyan stabilak az állampapírhozamok és a forint, mint pénteken. Délután az eurót 262,50-262,60 forinton jegyezték a bankközi devizapiacon, ami 30-40 fillérrel több, mint csütörtökön volt. (Ez a sávközéptől számított 7,02 százalék, 12 bázispontos, az utóbbi hetek mozgásaihoz képest minimális forintgyengülést jelent.) A vártnál magasabb októberi fizetési mérleghiány kihirdetése után kevéssel 263 forint fölé is felment az euró, de ez nem tartott sokáig. A kereskedés igazán ritkán tapasztalt szűk sávban folyt, az európai valuta ára csupán 262,50-263,10 forint között mozgott. A dollárt 214,80-215,00 forinton jegyezték, ami 50-70 filléres gyengülés.
A másodlagos állampapírpiacot is elkerülték a nagyobb változások, a legtöbb referenciahozam csak pár bázisponttal mozdult el, különböző irányba. Egyedül a hat hónapos és az egyéves mutatóknál volt nagyobb mozgás, az előbbi 24 bázisponttal emelkedett, az utóbbi hasonló mértékben csökkent. Ennek azonban inkább az lehetett az oka, hogy az utóbbi napokban a két papírnál félreárazás volt tapasztalható: az egyéves papír hozama túl magasan maradt, furcsán megtörve a hozamok egyenletes lejtését, illetve hat hónapos társáé talán túlzottan is alacsonyra süllyedt.
A bankközi forintpiacon az overnight kamatot napok óta stabilan odaszögezték a 11,5 százalék körüli szinthez. A hosszabb lejáratokon kissé csökkentek a kamatok, szintjük már egy ideje egy esetleges kamatcsökkentésre utal. A piacon némi várakozás előzi meg a monetáris tanács hétfői ülését, de sokan inkább arra tippelnek, hogy most még nem várható változás.
