BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatodik napja drágul a Matáv

2003. december 14. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Széles sávban ingadozott pénteken a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A BUX a nyitást követően 9 ezer pont közelébe zuhant, ám a feltámadó Matávnak és OTP-nek köszönhetően zárásra értéke az egy nappal korábbinál másfél százalékkal magasabbra, 9210 pontra emelkedett. A parkett forgalma ezúttal is meghaladta a 10 milliárd forintot.
Hatodik napja drágulnak a Matáv-részvények. Az alig egy hete még 720 forinton jegyzett papírok pénteken valósággal szárnyakat kaptak, s a kereskedés vége előtt már a 800 forintos szintet ostromolták. Zárásra ugyan visszacsúszott valamelyest a jegyzés, ám a távközlési részvények 798 forintos záróára így is 3,5 százalékkal magasabb az egy nappal korábbinál. Amilyen jó hetet zárt a Matáv, annyira rosszul sikerült a Richter utóbbi pár napja. Az állami részvénycsomag tervezett eladásának hírére a 27 ezres történelmi csúcsról zuhanni kezdő árfolyam péntek délután már csak 23 ezer forinton állt. Zárásra ugyan sikerült valamelyest visszakapaszkodnia a papíroknak, ám az utolsó üzletet így is a csütörtöki ár alatt 1,2 százalékkal, 24 ezer forinton kötötték. Lenyugodott a privatizáció lefújása után némileg túlhevült Mol-piac. Az olajipari részvény árfolyama viszonylag szűk sávban ingadozva, alacsony forgalom mellett érte el a csütörtökinél 0,1 százalékkal magasabb, 6150 forintos záróértéket. Egész nap kitartóan emelkedett az OTP kurzusa. A 2 milliárd forintos forgalmat generáló bankrészvény a piac zárásakor csütörtöki áránál 3,7 százalékkal magasabban, 2597 forinton cserélt gazdát.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet