A K&H Equities Rt.-vel kapcsolatos újabb határozatokat hozott a PSZÁF: kötelezte a brókercéget, hogy - tulajdonosának egyetértésével - készítsen helyreállítási tervet. Ebben szerepelnie kell, hogy milyen alaptőke-emelésre van szükség a társaság működőképességének helyreállításához, és mi lenne annak időpontja. A felügyelet kéri a tulajdonosok feltétel nélküli kötelezettségvállalását a tőkehelyzet rendezéséhez. A szándék egyébként minden bizonnyal megvan, hiszen a K&H Bank igazgatósága a héten 22,7 milliárd forintos tőkeemelésről döntött, amelynek egyik indoka a brókercég esetleges feltőkésítése volt. (NAPI Gazdaság, 2003. december 11., 11. oldal.)
A PSZÁF ezenkívül előírta a brókercégnek, hogy követeléseit, kötelezettségeit vegye számba és minősítse, könyvvizsgálója pedig képezzen azokra céltartalékot jogi szakvélemény figyelembe vételével. Anyabankját arra szólította fel, hogy saját brókercégét minősítse, és képezzen rá megfelelő céltartalékot, számoljon el értékvesztést. A határidő mindkettő esetében január vége.
A bank korábbi közleményei hangsúlyozzák, hogy a brókercégnél keletkezett károk felmérése időigényes folyamat, amelynek lefolyását megjósolni nem lehet. A PSZÁF határozata után azonban legalábbis a várható veszteség gyors felbecslése elkerülhetetlennek látszik, hiszen a brókercég tevékenysége továbbra is fel van függesztve.
A PSZÁF a K&H Befektetési Alapkezelő Rt.-nél is végzett vizsgálatot júliusban, ez azonban csak minimális szabálytalanságot tárt fel. Feltehetően adminisztratív hibából kifolyólag közel egy éve három napon nem egyezett meg a Kelerben és a forgalmazóknál nyilvántartott befektetésijegy-mennyiség a K&H Pénzpiaci Alapnál. Az esetet a felügyelet sem ítélte meg súlyosnak, bírságot nem szabott ki, beérte egy figyelmeztető jellegű felszólítással.
