BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladja telefonértékesítő hálózatát a Fotex

2003. december 11. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fotex Rt. bejelentette, hogy egy tegnapelőtt aláírt szerződés alapján eladja mobiltelefon-értékesítő hálózatát a Westel Mobil Távközlési Rt.-nek. A Fotex-csoporthoz tartozó Keravill és az F-O Optika Kft. Westel-szolgáltatások értékesítésére hozott létre egy független kereskedőkből álló hálózatot, amely a mostani tranzakció alapján a Westel ellenőrzése alá kerül.
A közlemény nem tér ki arra, hogy a tranzakcióból a Fotexnek milyen nyeresége származik, de - figyelembe véve, hogy a Keravill 1994, a Westel indulása óta a Westel telefonok és kártyák kizárólagos joggal bíró értékesítője - a franchise természetéből adódóan az eladott hálózat könyvértéke meglehetősen alacsony lehet, így az ügylet vélhetően pozitívan befolyásolja a Fotex számait. A cégcsoport egyébként az idén meglehetősen rossz évet él át, kilenchavi konszolidált vesztesége 509 millió forint volt. A mobilpiac telítődésével a Westel-dílerségből származó, eddig masszív nyereség is erőteljesen csökkent.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet