Az előző, november elején a jelentős túljegyzés ellenére eredménytelennek nyilvánított Diákhitel-kötvényaukció után a tegnapi már sikerrel zárult. Az ötmilliárd forintnyi 2006/1-es sorozatú papírra most is mintegy háromszoros, 16,7 milliárdnyi jegyzés érkezett, amiből az eredetileg felajánlott mennyiséget fogadták el. Az átlaghozam évi 11,73 százalék lett, ez becslésünk szerint mintegy 30-40 bázisponttal lehet magasabb a hasonló futamidejű állampapírok kedd délelőtti, az ÁKK által közölt hozamainál. A múlt hét elején a jelentős hozamemelkedés közepette elhalasztották a HVB Jelzálogbank Rt. jelzáloglevél-aukcióját, és az FHB is inkább zárt körben, illetve külföldön gyűjtött forrást az utóbbi időben.
