BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladta brazil leányát a Graphisoft

2003. december 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vállalati átszervezési program keretében értékesítette 90 százalékban birtokolt brazíliai leányvállalatát a Graphisoft. A Graphisoft do Brazil Ltd. a kiadásokhoz képest csak szerény mértékben járult hozzá a cég bevételeihez, ezért határozott eladásáról a szoftverfejlesztő vezetése. A vevő, aki a kinti cég ügyvezetője és kisebbségi tulajdonosa is volt, munkatársaival együtt vásárolta meg a Graphisoft részesedését. A társaság által kiadott közlemény szerint a tulajdonosi szerkezet változása nagyobb önállóságot, rugalmasságot és kockázatviselő képességet biztosít majd a helyi vezetésnek. A felek a vételárat nem hozták nyilvánosságra. Az átszervezési program keretében már nem adnak el több leányvállalatot – mondta el kérdésünkre Nitsch Orsolya, a cég befektetői kapcsolattartója.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet