A jövő évi osztalékfizetésig immár három különböző Globus-részvénysorozat lesz a Budapesti Értéktőzsdén. A BÉT vezérigazgatói határozata alapján mától újabb törtosztalékra jogosító Globus-részvényeket vezettek be a tőzsdére, ezúttal az OBST-Trautner által lejegyzett 25 ezer 600 darab papírt. November elején már bevezettek egy tört sorozatot a parkettre, az akkor érkező 1 millió 40 ezer darab papír a MAVA részvényjegyzéséből származott.
A tört sorozatok létrehozására a Globus alapszabálya miatt volt szükség. Abban ugyanis rögzítették, hogy ha egy adott évben a korábbi részvénysorozattal azonos jogokat megtestesítő papírok kibocsátásával történik tőkeemelés, akkor az új papírok csak a cégbírósági bejegyzéstől számítva arányosan jogosítanak az adott évi osztalékra. A sorozatok egyébként - amelyek közül a két frissen bevezetett forgalma vélhetően nem lesz számottevő - a jövő évben fizetendő osztalék szelvényvágása után egyesülhetnek.
